V kuchyni se neobejdeme bez sporáku, lednice, poliček, regálů, pracovní desky a digestoře. Naštěstí jsou už pryč doby, kdy byly kuchyňské digestoře na pohled nepěkné. Dnes si můžeme vybírat z nepřeberného množství produktů, jako jsou ostrůvkové i komínové modely. Odsavače par musejí být nejen designově propracované, ale také účinné.
Jaké známe digestoře?
Výběr odsavače par není nadlidský úkol, ale je třeba zohlednit hned několik kritérií. Kuchyňské digestoře mají dvě stěžejní dělení. Posuzujeme přístroje s možností odtahu a s recirkulací vzduchu. Lidé se často přiklánějí k první možnosti, protože čerstvý vzduch je k nezaplacení. Klíčovým faktorem výběru je samozřejmě výkon, který úzce souvisí s velikostí kuchyně. Možná namítáte, že čím větší výkon, tím silnější hluk. Ano, máte pravdu. Mnohé digestoře jsou velice hlučné. Hodnota hluku vycházejícího z digestoře by neměla přesáhnout 56 decibelů. S výkonem je nutno spojovat délku a provedení odtahového potrubí par. Pakliže bude příliš dlouhé a s četnými záhyby, výkon bude nekvalitní. Odsavač byste měli zapnout alespoň 5 minut před vařením a vypnout 10 minut po vaření.
Komínové a ostrůvkové odsavače par
Už víte pro jakou digestoř se rozhodnout? Líbí se vám klasická, ostrůvková anebo komínová? Všechny modely mají svá pro a proti. Pokud máte malou kuchyni, dejte přednost podvěsným druhům, jež se montují přímo do skříňky. V poslední době se roztrhl pytel s ostrůvkovými odsavači par, které jsou srdcem místnosti. Dokonce existují digestoře uschované do elegantního osvětlení v podobě lustru. Někteří lidé se přiklánějí k obloukové, kruhové, klenuté či cylindrické podobě. Za zmínku stojí komínové digestoře instalující se mezi horní skříňky a roh linky. Svou popularitu si získalo podkrovní bydlení. Ani zde nemusíte klesat na mysli. Nejlepší prodejci nabízejí odsavače par v atypickém provedení.