Naši předkové se červeného kohouta báli jako čert kříže. Dobře, abychom se neutopili v příslovích, řekněme, že i sebemenší požár znamenal dříve pro celé město obrovskou pohromu. Domy postavené ze dřeva, s doškovými střechami totiž hořely nesmírně rychle. A i v éře kamenných obydlí se stále hodně používalo dřevo. V přeplněných městech neexistovaly žádné zábrany pro případný oheň. Hasiči si museli při krocení plamenů poradit jen s vědry s vodou. To se několikrát nevydařilo a často bylo ohroženo celé město. Věděli jste třeba, že ještě před 350 lety shořel v podstatě celý Londýn na popel? Pro nás už tento problém zdaleka nepředstavuje takové nebezpečí, ale když se například ptají průzkumníci respondentů, čeho se nejvíc bojí, umisťuje se požár pravidelně na prvních pěti příčkách.
Protipožární dveře
Výroba požárních dveří je specifická a jsou na ni používány odolné materiály. Asi nejčastějším a též nejoblíbenějším typem jsou protipožární ocelové dveře. Hodí se jako vchodové, ovšem i interiérové. Nejčastěji se požární dveře používají v budovách, kde je nebezpečí nejpalčivější. Využití jistě najdou například v chemických závodech či továrnách zabývajících se těžkým průmyslem. Zde rozhodně mají smysl a dokážou zaměstnance uchránit před zadušením a uhořením. Vydrží extrémní teploty v řádech mnoha set stupňů.
Úprava a výroba protipožárních dveří
Požární ocelové dveře bývají povrchově upravovány, aby se zvýšila jejich odolnost. Na přání zákazníka se na ně přidávají i takzvané panikové systémy, tedy zámky s kováním. Stejně tak si lze přiobjednat samozavírače a také možnost lepšího ovlivnění zateplení, abyste mohli určit, nakolik budou do místnosti pouštět chlad.