Nevím jak vy, ale já si čím dál častěji pokládám otázku, co vše jsme ochotní koupit pro naše čtyřnohé miláčky? Když se ohlédnu třeba 100 let zpátky, tak tihle mazlíčci žili z mála. Pelíšek měli ze starých hadrů nebo spali prostě s páníčky v jedné posteli. Granule jako krmivo lidé neznali a svým zvířátkům dávali to, co měli. Je pravda, že lidé v té době měli zvířata hlavně na jídlo. Psy mohli využívat třeba při lovu.
V dnešní době si lidé zvířata pořizují mnohdy neuváženě. I z toho důvodu jsou tak přeplněné útulky. Je však pravda, že pokud už se našemu mazlíčkovi věnujeme a opravdu jsme si ho pořídili bez nátlaku ostatních lidí, jsme schopni za ně utratit nemalé částky. Znám lidi, kteří svoje zvířátka tak rozmazlují, že mají hned třeba tři pelíšky. Pokud máme malá plemena psů, spoustu peněz utratíme za oblečení, které využíváme hlavně v zimním období.
Kočkám pořizujeme hlavně různé škrabací vlnky, balonky a podobné hračky. Dnes jsou dokonce takoví milovníci koček, že jim vytvoří vlastní místnost. V této místnosti jsou pak velká škrábadla s nejrůznějšími domečky a odpočívadly.
V posledních letech se rozšiřuje domácí chov exotických zvířat. I tito chovatelé však musí myslet na potřeby konkrétního zvířete. U leguánů, chameleonů a podobných ještěrů musíme dbát na vhodné terárium, dostatek vody a hlavně světla tepla. Mezi hodně vyhledávané zvířata u dětí pak patří zejména morčata, zakrslí králíci a papoušci. I u nich musíme myslet na to, aby dostali vyváženou stravu.
Takže osobně si myslím, že našim zvířátkům koupíme opravdu vše, o čem si myslíme, že by to mohlo být pro našeho mazlíčka přínosné. Občas bychom se mohli trochu zamyslet, jestli to je opravdu nutné koupit.