Existuje jenom málo míst, kde se muž cítí opravdu sám sebou. Jedním z těchto míst je kutilská dílna, což je jeho zázemí a útočiště. Je to místo, kde tvoří, kutí, sní, také vlastně odpočívá, a to především psychicky. Obvykle mají do těchto míst ženy zakázaný přístup, ale samozřejmě to záleží na každém kutilovi, jestli ji do své kreativní skrýše pustí. Někdo to dělá jenom tehdy, kdy nese něco dobrého na zub nebo kdy přináší nové vybavení.
Kutilská dílna, aby byla opravdu praktická, funkční a aby splňovala veškeré nároky, které na ni kutil má, by neměla postrádat několik věcí. Předně by měla být vybavená dostatečným množstvím kovových regálů, díky kterým bude veškeré nářadí dobře uspořádané a snadno k dohledání. Kromě tohoto nepostradatelného společníka nesmí kutilská dílna postrádat ještě několik dalších věcí.
Ponk jako dominanta dílny
Pokud máte zakoupené veškeré police a kovové regály, které budou skutečně nenahraditelným společníkem, přechází vaše pozornost na ponk čili dílenský stůl. Ten by měl být dominantou celé kutilské dílny. Mělo by to být místo, kde bude muž vyrábět to, co si v hlavě promyslí. V ideálním případě by měl být kutilovi na míru, měl by mu naprosto vyhovovat.
Ze všeho nejdůležitější je výška stolu. Ta se však liší podle činností, které se na ponku provádí. Jiná výška je pro drobné práce, jiná zase pro práce s vrtačkou. Buď stojí za koupi polohovatelný dílenský stůl, nebo jich holt mějte ve své dílně více.
Nářadí, které nesmíte postrádat
To hlavní, co by v dílně nemělo chybět, už známe. Co by to však bylo za kutilské zázemí, pakliže by zde chybělo nářadí. Mezi nejzákladnější vybavení patří svěrák, akumulátorová vrtačka, dále také šroubovák, páječka, bruska a samozřejmě také pila a fréza. Nesmíme zapomínat ani na drobnější nářadí, jako jsou štípačky, vážící pomůcky, šrouby, matice, kladiva, hmoždinky, hřebíky, tmely a laky.