Snem některých zaměstnanců je dát vale svému zaměstnavateli a pustit se do nejistých vod vlastního podnikání. Jednou z možností, jak toto uskutečnit, je stát se realitním makléřem. Co všechno tato práce obnáší?
Jaké vlastnosti by měl mít dobrý makléř
Nemovitosti se kupují a prodávají v každé době. Lidé chtějí bydlet stejně jako rádi dobře prodají svůj nemovitý majetek, aby z něho měli zisk. Nápomocný jim přitom může být realitní makléř, který se vyzná nejen v právních záležitostech, které s prodejem nebo koupí nemovitosti souvisejí. I proto musí dobrý makléř v sobě skloubit hned několik povolání zároveň. Měl by být dobrým psychologem a rádcem, vyznat se ve finančních a právních věcech, a hlavně být obchodníkem s kladným vztahem k lidem. S nimi totiž bude jednat převážnou část své pracovní doby. Neměl by se tedy nechat znechutit nepříjemnými klienty či úředníky. Práce v realitách je náročná na čas i zkušenosti.
Pracujte jako OSVČ
Na otázku, jak se stát realitním makléřem, je celkem jednoduchá odpověď. Stačí kontaktovat některou z realitních kanceláří, která nabízí volné pracovní pozice. Je třeba počítat s tím, že se nejedná o práci v zaměstnaneckém poměru, ale že realitní makléř je osobou samostatně výdělečně činnou. To obnáší mít velkou dávku osobní odpovědnosti, umět si dobře rozvrhnout práci i čas a nebát se komunikace s lidmi.
Jaký je plat realitního makléře
Možnosti výdělku zajímají každého pracovníka i živnostníka. Jako realitní makléř si lze přijít k zajímavému finančnímu ohodnocení. Většinou to záleží na tom, kolik času a energie je člověk ochotný do své práce vložit. Odměnou je mu pak časová nezávislost i to, že nad sebou nemá žádného vedoucího. Šéfem si je sám sobě. Plat realitního makléře se tedy může vyšplhat i výrazně nad celorepublikový průměr mzdy.