Na sklo narážíme, kudy chodíme. Prosklené výstavní vitríny, sklenice, stoly, podložky, dekorační předměty, výplně dveří… Skleněných prvků je celá spousta. Tento materiál je oblíbený již celé generace, a to i navzdory jeho křehkosti (pokud tedy nemluvíme o speciálních druzích tvrzeného skla, které se používá například na nábytek). Co nás na skle přitahuje?
Nenáročná údržba
Jistě, sklo je třeba pořádně vyleštit, aby na něm nebyly vidět otisky prstů a prach. Avšak pravdou je, že když sklo znečistíte nějakým materiálem (šťávy, omáčky, barvičky, fixy apod.) je velice snadné je z povrchu smýt. A to i přesto, že je sklo průhledné nebo třeba bílé. Některé fixy mohou být například koncem pro dřevěné stoly se světlým povrchem.
Nadčasovost
Závěsné vitríny, solitéry nebo třeba skleněné stěny se mohou stát praktickým prvkem interiéru, který působí nadčasově. Upotřebíte je v moderních i tradičních interiérech a vložit do nich můžete cokoli. Účelem moderních vitrín už není jenom vystavování dekoračních předmětů, ale také jejich použití. Pokud tedy máte ve vitríně skleničky, je pravděpodobné, že je používáte k pití.
Hra se světlem
Sklo může být různě zabarvené, matné nebo průhledné. To vše nabízí spoustu možností, jak je využít v interiéru. Průhledné sklo například může opticky zvětšovat prostor. V případě, že chcete místnost rozdělit na dvě části a vzniknul by problém s osvětlením, je sklo tím pravým pro vás. Kromě toho obsahují některé skleněné vitríny možnosti LED osvětlení. Můžete je použít jako intimní zdroj světla. Například jako doplněk, kdy se koukáte na televizi.
Sklo je antialergenní
Sklo samo o sobě není alergenem. Do skla se nedostanou žádní živočichové, kteří by je mohli obývat. To je důvod, proč může být použito v domácnosti, kde žijí alergici. Prach a další nečistoty z něj snadno setřete.