V posledních několika letech nachází využití přírodních materiálů v oblasti bydlení stále častější uplatnění. Rostoucí oblibu zaznamenala i sedimentární hornina břidlice, která díky svému jedinečnému vzhledu nachází využití v mnoha oblastech bydlení. O kvalitě břidlice se můžete přesvědčit pohledem na střechy mnoha historických budov, kde se dříve hojně využívala, než se dostaly do popředí jiné materiály. Opětovně se tak stává se ozdobou interiéru i exteriéru. A kde se lze s břidlicí setkat?
Břidlice dodá luxus vašemu obydlí
Břidlice se díky svému přírodnímu a elegantnímu vzhledu stává stále častěji vyhledávaným materiálem. A nachází tak využití v interiérech stále více domácností. Kromě toho dodává interiéru nádech luxusu. Významné uplatnění nachází břidlice zejména v podobě kamenného obkladu. Obklady z břidlice se využívají pro obložení stěny obývacího pokoje, kuchyně nebo koupelny. Díky své odolnosti poslouží i pro obložení krbu, jež se rázem stane dominantou místnosti.
V řadě místností se také uplatňuje břidlicová dlažba. Podlaha z břidlice je totiž známá svou vysokou odolností a snadnou údržbou. Dlažba z břidlice není ani nikterak náročná na pokládku. Elegantní dojem už je jen třešničkou na dortu. Jedno z posledních uplatnění břidlice v interiéru pak lze najít v rámci kuchyňské pracovní desky v o podobě desky z břidlice.
Břidlice ve venkovním prostředí
Kromě vnitřního prostředí domova nachází břidlice široké využití i v exteriéru. Drcená břidlice se často využívá jako okrasný kamenný mulč v záhonech či při tvorbě zahradních cest. K tvorbě cest a chodníků skvěle slouží i kamenná dlažba z břidlice, jež najde uplatnění i pro tvorbu podlahy terasy. Na mnohých zahradách slouží břidlice také k tvorbě zajímavých dekoračních prvků, jako jsou břidlicové zídky či skalky. Pro příjezdové cesty se pak využívají břidlicové desky. Opětovné využití nachází břidlice také jako střešní krytina.