Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz.
Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí.
Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra.
Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky.
Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.
Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.
Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).
Zlato momentálně láme rekordy
Baví vás sledování zlaté burzy? Pak jste určitě zpozorovali, že v posledních měsících vyletěla cena tohoto kovu pěkně vysoko. Co to pro vás jako investory vlastně znamená?
Nic velkého. Žlutý kov je totiž svou povahou vyloženě dlouhodobá a konzervativní investice. Z toho důvodu nemají krátkodobé výkyvy cen téměř žádný efekt. Vás totiž zajímá dlouhodobé zhodnocení v řádu desítek let.
A přesně v tomto ohledu se vyplatí sledovat predikce předních analytiků – ti tvrdí, že v následujících dekádách překoná budoucí cena zlata tu současnou klidně až několikanásobně. Pokud tedy zrovna čekáte na jakousi korekci, nemusíte se jí vůbec dočkat. Tím pádem vám unikne nejlepší příležitost k nákupu a vaše investice nevynese takové zhodnocení.
Na co si musíte dávat pozor?
Rozhodně nenakupujte zlato jen tak u někoho. V Čechách sice najdete spoustu obchodníků, ale jejich ceny se opravdu hodně liší. Jak je to možné?
Žádná vyloženě česká mincovna totiž zlaté slitky ani cihličky nevyrábí. Logicky se tedy podobné produkty dováží ze zahraničí – nejčastěji ze Švýcarska, případně Německa, Austrálie a tak dále…
A právě během procesu přepravy musí někdo zaplatit všechny zúčastněné strany. Mnoho českých prodejců tento stav považuje za ideální příležitost ke stanovení opravdu vysokých marží.
Z toho důvodu si například nejběžnější gramový slitek ze známé rafinérie Argor-Heraeus pořídíte někde za 2 000 Kč, jinde za 2 300 Kč, ale klidně i za více než 2 550 Kč. U větších a těžších kusů se rozdíly pohybují v tisícikorunách. Buďte tedy opatrní.
Za své peníze požadujte pouze fyzické zlato. To je mnohem bezpečnější než akcie zlatých společností, virtuální držení zlata či naprosto nevýhodné bankovní spoření do zlata. Přikupujte postupně v průběhu let (klidně několikrát ročně) a odměna vás v žádném případě nemine.