Dračinec patří k oblíbeným pokojovým rostlinám, které nachází své místo v nejednom interiéru. Je stálezelený, navíc vypadá velmi moderně čili není opovrhovaný ani mladými dospělými. Když si ho však z hobbymarketu přinesete domů a zasadíte do květináče, nikde se ještě nepíše, že s vámi vydrží dlouhé roky. Bohužel, velmi často odchází dříve, než by člověk čekal. Nevhodným pěstováním se dočista zničí.
Původem z Afriky
Abyste zjistili, jak správně ho zalévat, do jakého substrátu ho umístit nebo jak se k němu obecně chovat, musíte vědět, jaké jsou jeho kořeny. Dračinec je pokojová rostlina původem z Afriky. Jinými slovy se tedy vyžívá v teple a ostatně teplé a slunné místo mu svědčí. Je však pravdou, že přímé sluneční paprsky nesnáší, vlivem toho mu začínají žloutnout listy.
Dračinec je specifický tím, že se pěstuje ve formě svazku stonků, které se posléze začínají tvarovat do spirál. A to je ostatně důvod, proč se k pokojové rostlině velmi často vrací i ti, kterým pěstování napoprvé nevyšlo.
Dračinec je možné pěstovat několika způsoby
I když je možné pěstovat dračinec klasicky v květináči, kde se jeho způsob pěstování od ostatních rostlin příliš neliší, je možné se pustit do pěstování také ve vodě. Jedná se o takzvané hydroponické pěstování, kdy se rostlina zafixuje kamínky, případně takzvaným keramzitem. Ve vodě se poté nachází jenom kořínky, stonky nesmí být trvale mokré, jinak mohou zahnívat. A ostatně právě brzké uhynutí je tím největším rizikem tohoto způsobu pěstování.
Ovšem i v případě, že se rozhodnete pro starý známý způsob pěstování v tradičním substrátu nemáte vyhráno nebo předurčeno, že se bude dračinci dařit. I tady může při přelití zahnívat, jen to je pravda. V nejlepším případě proto před zálivkou zkontrolujte, jak a do jaké míry je substrát ještě suchý nebo mokrý a dle toho se rozhodněte, co dělat dál.
Obecně se rostlině daří na místech, kde se teplota pohybuje mezi patnácti a pětadvaceti stupni Celsia. Teplota nesmí klesnout pod 10°.