Udržovat si ideální váhu vzhledem k výšce je důležité. Lidé trpící nadváhou, případně dokonce obezitou mají tendence k častějšímu stonání než jedinci, které jejich hmotnost zajímá a snaží se ji držet na patřičné úrovni.
Krom správného stravování lze dosáhnout lepší postavy i sportováním. To může mít celou řadu podob. Nejlépe se hubne aerobním tréninkem. Ten se dá provozovat třeba i skákáním na trampolíně.
Zábava nejen pro děti
Hodně dospělých si stále myslí, že jde jen o zábavu určenou maximálně tak pro děti ze základky. Není to tak úplně pravda. Trampolíny jsou dnes již tradičními gymnastickými nástroji, a když je cvičenci používají správně, rozhodně se s jejich pomocí hubne docela dobře.
Je ovšem nutné cvičit v pravidelných intervalech, a sice alespoň třikrát do týdne. Kdo se však bude chtít věnovat této aktivitě častěji, klidně může. Takto alespoň shodí rychleji více přebytečných kilogramů.
Základní typy trampolín
Neexistuje pouze jeden jediný druh trampolíny. Ty se obecně dělí na tři základní druhy – stojací, zapuštěné a interiérové.
Stojací trampolíny – víceméně se jedná o klasické trampolíny na zahradu. Vzhledem k tomu, že se doskočiště nachází několik desítek centimetrů nad zemí, je často potřeba používat speciální schůdky, což se nemusí zdát každému jako ideál. Na druhou stranu jsou tyto trampolíny docela levné, díky čemuž patří nejen u nás mezi nejoblíbenější.
Zapuštěné trampolíny – na rozdíl od zahradních modelů se tyto verze prakticky celým svým objemem nachází v zemi. Trampolína do země tak díky tomu kopíruje povrch pozemku, a tudíž nijak nenarušuje reliéf zahrady. Zároveň není potřeba používat žádné schůdky.
Interiérové trampolíny – zdaleka ne každý disponuje vlastní zahradou. Pro takové sportovce jsou určeny interiérové trampolíny, které jsou z logiky věci mnohem kompaktnější než výše zmíněné verze. Díky tomu se na nich dá skákat třeba i v obýváku.