I v natolik specifické oblasti, jako je stavebnictví, se trendy neustále mění. Technologie se zdokonalují. Stavební materiály jsou odolnější a trvanlivější. Důraz se klade i na ekologičnost a zdravé bydlení. V posledních několika letech se do popředí prodírají hliněné omítky, které jsou teplé i příjemné na dotek. Stejně tak se vyznačují unikátností. V následujících řádcích vám prozradíme jejich přednosti, ale i úskalí. Čím si vás hliněné omítky podmaní?
Hliněné omítky se používají především při renovaci historických stavení, nicméně architekti se rozhodli pro jejich využití i při navrhování novostaveb. Stačí se podívat na ekologické a nízkoenergetické objekty, ale i moderní dřevostavby. Hliněné omítky pomáhají v boji proti vlhkosti, a nejen to.
Výhody hliněných omítek
V první řadě vás potěší, že hliněnou omítku je možné aplikovat na jakýkoliv savý podklad, tedy na pálenou či nepálenou cihlu, ITONG, dřevo, kámen, OSB desky, HDF desky, ba dokonce i EKOPANEL.
Hlavními výhodami jsou optimální regulace vlhkosti v místnostech, propustnost a vysoká odolnost proti tvorbě plísní. Pokud jste tedy doposud bojovali s vysokou vlhkostí, a tím pádem i všudypřítomnými plísněmi, s hliněnými omítkami tomu bude jednou provždy konec. Zbavíte se těchto neduhů, za což vám poděkuje i vaše zdraví.
Dále se hliněné omítky pyšní perfektními akumulačními schopnostmi, a tím slibují nízké náklady na vytápění. Vhodné jsou i do domů, v nichž žijí alergici. Co se vzhledu týče, ten vypadá vskutku úžasně, takže vám přinese jen samé benefity.
Kdo hliněné omítky nabízí?
Jestliže nemáte s hliněnými omítkami žádné zkušenosti, obraťte se na rodinnou firmu HLINĚNÝ DŮM, s.r.o., která má své sídlo v Kelči. Spojuje moderní prvky s tradičními řemesly, a to vše za přítomnosti opravdových profesionálů.